Как се е стигнало до споразумението между протестиращите и властта, което беше прието и от парламента? Два дни по-късно запис от преговорите в Народното събрание беше разпространен от Министерския съвет.

Във вторник медиите не бяха допуснати до срещата. Днес от Министерския съвет обясниха:

„Присъствие на медии би подхранило амбицията на някои от присъстващите партии да я политизират и превърнат в предизборно шоу“.

Разпространеният днес запис започва със спор защо някои депутати излъчват през социалните мрежи. Още в началото протестиращите заявяват, че искат внесените в Брюксел планове да бъдат изтеглени.

Записът прекъсва, докато председателят на КТ „Подкрепа“ обяснява, че териториални планове са обсъждани „на тъмно“ в почивна станция на Мини Марица Изток, а след това продължава.

На въпрос защо са разпространени само четири часа от близо седемчасовите преговори от Министерският съвет отговориха така:

„Срещата беше прекъсвана за дълги почивки - първата за размисъл, консултации и изявления на политици и синдикалисти. Втората за подготовка на споразумението като документ“.

Стоян Стоянов присъства на срещата във вторник, а днес от блокадата признава:

„Честно казано те нещата и споразумението се изковаха в почивките на масата се получи една голяма говорилня“, посочи той.

Първото прекъсване на срещата е по искане на Делян Пеевски, за да се изясни защо протестиращи са търсени от Икономическа полиция. След него Кирил Петков иска представители на двете страни да подготвят споразумението.

„Аз вярвам, че решението е на тази маса. Просто не в толкова голям формат, за да излезем с нещо работещо“, посочи Петков.

Напрежение възниква и заради информация за полицейско насилие.

„Аз не съм нареждал на никого да употребява сила, точка“, категоричен бе Николай Денков, а след разговор с министъра на вътрешните работи заключи – „дезинформация“.