"Относно медийно интервю на родител, в което се посочва, че детето му е с неясно местонахождение от дни, в Държавната агенция за закрила на детето до днес сутринта, 6 февруари 2026 г., не са постъпвали сигнали свързани с детето и семейството му. По-късно в днешния ден е получен сигнал през онлайн платформата на ДАЗД „Подай сигнал“".

Това информират от ДАЗД във връзка с интервюто на спелеолога Яни Макулев пред bTV тази сутрин, в което каза, че 15-годишният му син е в неизвестност и е заедно с издирвания след тройното убийство край „Петрохан“ Ивайло Калушев, предаде БГНЕС.

Държавната агенция за закрила на детето се самосезира и своевременно сезира останалите компетентни органи по закрила, като изиска наличната информация за детето.

"Отчитайки професионализма на българските медии, Държавната агенция за закрила на детето, апелира за висока чувствителност и спазване на всички законови рамки при отразяването на случаи, касаещи деца", казват от агенцията.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK