Митническите служители от териториалната дирекция на митницата в Бургас откриха близо 22 тона „марков“ прах за пране в товарен автомобил.
На 22 май товарна композиция, състояща се от влекач с полуремарке пристига на пристанище Бургас с фериботна линията Бургас –Батуми –Бургас, посочват от агенция "Митници".
Шофьорът – грузински гражданин, представя пред митническите служители документи за превозната стока – перилни препарати от Грузия през България за Румъния. След анализ на риска, превозното средство е било предварително селектирано за рентгенова проверка от служители на сектор „Борба с наркотрафика – Пристанище Бургас“ и сектор „Разузнавателна информация и анализ на риска“ от отдел „Митническо разузнаване и разследване“.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
В хода на контролните действия в товарното помещение се установяват палети с 3120 опаковки по 7 кг – общо 21 840 кг прах за пране. Всички опаковки са с логото на известна търговска марка.
В изпълнение на Европейски регламент 608/2013 относно защита на интелектуалната собственост перилните препарати са задържани. За случая е уведомен правопритежателя на търговската марка, който е потвърдил, че стоката е фалшива.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK