Последни новини

Изтеглянето на блокирания край Ахтопол танкер „Кайрос“ започва в петък – 12 декември

Изтеглянето на блокирания край Ахтопол танкер „Кайрос“ започва в петък – 12 декември

Бойко Борисов: Аз настоях за тази оставка, за да не заличат ГЕРБ

Бойко Борисов: Аз настоях за тази оставка, за да не заличат ГЕРБ

Радостин Василев: Думите на Росен Желязков са провокация и отмъщение към протестиращите

Съдът потвърди паричната гаранция от 200 000 лева за Благомир Коцев

Асен Василев: Следващата стъпка е да се проведат честни и свободни избори

Какво предстои след падането на правителството? Социолог: Бенефициентите са Румен Радев и ПП-ДБ

Геновева Петрова: Въпросът не беше ще има ли оставка на кабинета „Желязков“, а кога

„Ако президентът слезе на партийния терен, Йотова става държавен глава. Проект на Радев ще доведе до размествания“

Костадин Костадинов: Народът показа на управляващите, че не могат да се гаврят повече с него

Шестият вот на недоверие към кабинета „Желязков“ беше неуспешен

Властта ще затегне контрола за претоварването на камионите

Необходимо е да се изчистят, включително и законодателно, всички тромави процедури, каза вицепремиерът Гроздан Караджов

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  16:27 ч. 24.02.2025 г.

Трябва да се затегне контролът на претоварването от тежкотоварните камиони, опасното шофиране и системните нарушители – около това се обединиха институциите по време на координационна среща по темата за пътната безопасност, която се проведе днес в Министерския съвет.

„Тежките катастрофи с жертви и пострадали продължават да се случват и ние сме длъжни да реагираме по категоричен начин. Необходимо е да се изчистят, включително и законодателно, всички тромави процедури и механизми, които пречат на институциите да действат бързо и гъвкаво“, заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.

В срещата участваха министърът на вътрешните работи Даниел Митов, министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов, заместник-министри, както и представители на ресорните агенции, ангажирани с проблемите на пътната безопасност.

По време на разговорите бяха обсъдени различни подходи, които до подобрят ефективността на всички контролни органи на пътя, като това включва повече съвместни действия и периодично обучение на служителите.

Необходимо е да се обърне сериозно внимание на обучението по пътна безопасност на децата и учениците, обучението и изпитите на кандидатите за шофьори, и създаването на единни правила за обучение на инструкторите.

“Време е веднага да започнем работа по пакет от конкретни мерки, които условно може да бъдат разделени на законодателни, технически и организационни. ДА „Безопасност на движението по пътищата“ ще подготви подробен работен план за действие по министерства и периодично ще докладва етапите на изпълнението му“, подчерта вицепремиерът Гроздан Караджов. Той допълни, че конкретните ангажименти на отделните институции ще бъдат допълнително анализирани, така че да се изберат реално приложими мерки и да се постигне нужната координация.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK