Последни новини

Монахини стават популярни заради бийтбокс и танци на живо по телевизия (ВИДЕО)

Монахини стават популярни заради бийтбокс и танци на живо по телевизия (ВИДЕО)

"Хамас" откри огън по хора в Газа, събрали се пред склад, за да получат брашно (ВИДЕО)

"Хамас" откри огън по хора в Газа, събрали се пред склад, за да получат брашно (ВИДЕО)

Германската прокуратура повдигна обвинения на трима мъже за шпионаж в полза на Русия

Моментът, в който сцена пропада на концерт - има ранени (ВИДЕО)

„Трябва да помогнем на нашите братя, руснаците“: Лукашенко призова беларуските фермери да произвеждат повече картофи

Сергей Лавров: Германия вече пряко се намесва във войната в Украйна

Тръмп: Ще разберем дали Путин се опитва да ни изиграе. Ако го прави, ще отговорим малко по-различно

Сметките за ток за бита: Регулирани цени с дневна и нощна тарифа и след 1 юли

Затварят прохода „Петрохан“ за всички автомобили и в четвъртък - 29 май

Срещу лошото поведение в клас: Предупредителни мерки и повече правомощия на учителите

Въпреки забраната: Хора се събраха пред НДК в подкрепа на Палестина

Шествие няма да има, но те искат да изразят солидарността си с мирните палестинци в Газа

Христиания Червенкова Христиания Червенкова

Публикувано в  17:32 ч. 13.10.2023 г.

Столичната община забрани провеждането на пропалестинско шествие. Демонстрацията беше организирана от Комитета за защита на Йерусалим.

Въпреки забраната, хората се събраха пред НДК. Беше постигнат консенсус със Столичната община.

Шествие няма да има, а мирна демонстрация на палестински граждани и българи, които се обявяват в солидарност на Европа и на Палестина.

Палестински и български граждани се обявиха за мир и изразиха солидарност с хората в ивицата Газа.  Десетки жени, мъже, деца носеха плакати с настояване да бъде сложен край на окупацията от страна на Израел.

Сред посланията на демонстриращите е възможността палестинският народ да създаде своя независима и суверенна държава.

В пространството пред НДК те казват „Стоп“ на окупацията от Израел и основното им искане е за това цивилните палестинци да имат суверенна своя държава.

Часове преди протеста от прокуратурата също така заявиха, че ще се прилага безкомпромисно закона при всеки опит да има действие и призиви към насилие.

От държавното обвинение казват, че ще бъде потърсена наказателна отговорност на всеки, който  проповядва омраза на религиозна основа или пропагандира към война.

И напомниха: Местната власт и МВР следва да не допускат провеждането на масови мероприятия, които биха дали повод за отправянето на призиви за насилие, радикални действия, които оправдават тероризъм и военни престъпления.

Най-четени
Най-нови