„Царската чешма“, известна на всички казанлъчани като „Лъвовата чешма“, временно няма да работи и е затворена за ремонт след акт на вандализъм, съобщиха от Община Казанлък във Фейсбук.
Вандалите са демонтирали с лост мраморната облицовка на западния лъв, нанасяйки щети на един от емблематичните символи на града.
„Напомняме, че на територията на общината има камери и лицата, посегнали на общинска собственост, ще понесат цялата строгост на закона!“, предупредиха от общината.
От местната администрация призовават всички граждани да пазят общественото имущество и символите на Казанлък.
При забелязване на подобни нарушения незабавно трябва да се подават сигнал на телефон 112.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google






















