Избори 2026
Последни новини

В Галиче избираха наследник на „вечния кмет” Ценко Чоков

Сред несъответствията в изборния ден беше протокол от подвижна избирателна секция, който се оказа попълнен и гласовете – преброени, часове преди края на изборния ден

В Галиче избираха наследник на „вечния кмет” Ценко Чоков
bTV

Със засилено полицейско присъствие, напрежение в края на изборния ден, но без съществени нарушения – така преминаха частичните избори за кмет в Галиче.

Да наследят т. нар. „вечен кмет” Ценко Чоков спорят трима.

Чоков има присъда на първа инстанция за отвличане, побой и палеж, а в Галиче са без кмет от две години.

Днес избирателите бяха сдържани в коментарите си, а за миналото със заплахи, палежи на коли и сгради, отказват да говорят.

Ключовата дума днес се оказа „промяна”.

Снимка: bTV

Сред несъответствията в изборния ден беше протокол от подвижна избирателна секция – той се оказа попълнен и гласовете – преброени, часове преди края на изборния ден. Записаният час е 20:15 ч..

Застъпници пък обявиха, че са гласували хора, които не са от селото, но са били регистрирани в законоустановения срок.

Вижте още във видеото:

Тагове:

Галиче избори

Най-четени
Най-нови