И до края на деня ще се задържи предимно слънчево, с купести облаци. Краткотрайни валежи ще има само на отделни места.
Снимка:
НИМХ - БАН
През следващите часове температурите ще се повишат до 30 и 35 градуса. Ще бъде по-горещо и от вчера.
Снимка:
НИМХ - БАН
Горещо и предимно слънчево ще бъде и утре. В края на утрешния ден в северозападната половина на страната ще има условия за валежи и гръмотевични бури. Ще има и градушки.
Код жълто за гръмотевични бури и възможни градушки важи утре за областите: Видин, Монтана, Враца, Перник, Кюстендил, София - град и Софийска област.
Снимка:
НИМХ - БАН
Снимка:
НИМХ - БАН
В петък ще захладнее в по-голямата част на страната. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 22° и 27°.





















