Украинският министър на външните работи Дмитро Кулеба е на посещение в България. Той ще се срещне с премиера Кирил Петков.

Все още не се уточнява часът на срещата. Кулеба ще има срещи и с други членове на кабинета, научи bTV.

По неофициална информация Кулеба е пътувал с автомобил през нощта, преминал е през Румъния и вече е у нас.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

А премиерът Кирил Петков е провел разговор с Володимир Зеленски. Това става ясно от публикация в "Туитър" на украинския президент. Двамата са обсъдили проблемите с навигацията в Черно море.

Зеленски благодари за подкрепата, която България оказва на Украйна за присъединяването на страната към Европейския съюз, както и за "твърдата позиция" по отношение на санкциите срещу Русия.

  • Зеленски: Русия разруши сградата на Херсонската областна администрация - открито унищожават хора, болни същества
  • Украйна: Русия планира да произведе над 2 милиона дрона през 2025 година
  • Папа Лъв XIV призова Путин да направи жест в полза на мира
  • Кремъл: Ще решим как и кога да отговорим на украинското нападение срещу военновъздушните ни бази
  • Петима души бяха убити при руска атака в Украйна - сред жертвите е бебе на една година
  • Операция „Паяжина“: Украйна показа нови кадри от атаката над руските авиобази (ВИДЕО)
  • Володимир Зеленски: Руският меморандум за прекратяване на огъня е „ултиматум“
  • Шойгу обсъди войната с Украйна с Ким Чен Ун
  • Келог: Атаката на Украйна срещу руски бомбардировачи увеличава риска от ескалация до неприемливи нива
  • Зеленски предлага прекратяване на огъня преди срещата си с Путин