Децата от 5., 10. и 11. клас се връщат обратно в училище. В столичното 23-то училище учат общо 220 ученици.

С радост и усмивка след месеци обучение отвкъщи петокласниците влязоха в клас. Казват, че онлайн обучението не им харесва.

В училището първият час започна с инструктаж. Освен в клас, маските са задължителни и по коридорите. В междучасието стаите се проветряват и дезинфекцират отново, но мерките започват с влизане в сградата – още с влизането, децата трябва да измерят температурата си със специален уред.

Учениците са разделени на смени. Учебният процес е организиран така, че на един етаж и в един коридор да има само един випуск, за да не се смесват потоците. Родителите казват, че нямат притеснения.

Едва четири деца са предпочели часове онлайн.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google