Обичайният съботен трафик за гръцкото море се очертава да е по-спокоен. От вчера за туристи е отворен и пунктът ни при Гоце Делчев „Илинден-Ексохи“.

След протеста и настояването на местните пунктът на отвори, в сутрешните часове трафикът е умерен.

Според българските власти в първия работен ден на ГКПП-то през него са преминали около 100 коли на вход и изход. Отворен е здравен пункт, където медицински екипи проверяват европейските дигитални сертификати.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Отварянето му не оправда очакванията за пренасочване на трафика от най- натоварения ни пункт „Кулата-Промахон“.

Там тази сутрин имаше струпване на коли, но преминаването на границата е сравнително по-облечено в сравнение с предходните уикенди.

Причината – бяха отворени допълнителни трасета – 2 на изход в посока Гърция и 1 на вход към страната ни. Режимът на преминаване също е облекчен – колите чакат не повече от 30 минути.