Тютюневите протести се отлагат. Производителите няма да блокират границите в петък, но запазват стачна готовност. Участниците в преговорите се разделиха любезно, но еднакво недоволни от резултатите.
Браншовите организации са внесли 4 нови предложения, по тях ще бъдат направени изчисления и до четвъртък вечерта ще бъдат уточнени позициите. За тази година се запазва положението - произвелите до два тона тютюн ще вземат по 3 лева и 50 стотинки на килограм, а тези, които са произвели над два тона, - по 1,50 лв.
От ДПС заявиха, че според тях производството на тютюн има бъдеще в България, защото 95 на сто от продукцията е за износ.






















