Втори студентски празник в условията на пандемия. За разлика от миналата година обаче, този път на 8 декември хотелите са отворили врати за студентите срещу наличие на зелен сертификат.
Засилено полицейско присъствие имаше по пътя към зимния курорт, а в самите хотели се правят проверки за зелени сертификати.
За мнозина купонът в Банско започна още миналата вечер - първо в механите, а после в дискотеките.
„Взехме с приятелите ми билетчета. Това ни дава безплатен вход за всички заведения, в които има изпълнители, с които работят. Те са около 10 заведения и получаваме около 10-15% намаление на консумацията вътре“, обясни студентът Йордан Крачунов.
За да привлекат повече студенти, хотелиери и туроператори предлагат бонуси.
„По принцип българските студенти остават най-малко за две нощувки, а гръцките студенти идват за 3 и това, което ние предлагаме, освен стандартния пакет, имаме и допълнително балнео услуги в региона, където се намират минералните води“, каза Бурхан Немутлу, мениджър на хотел в Банско.
Освен приятно изкарване, компаниите си пожелават и адекватно образование.
„Всяка година го празнуваме, тази година се събираме курсовете от „Съвременна хореография“. Запазили сме си хижа. Няколко дни ще празнуваме там“, обясни Виктория Василева.























