Два черни ягуара пристигнаха в столичния зоопарк. Жан и Жак са израснали във Франция.
Снимка:
Ладислав Цветков
Посрещането беше голямо. Двата ягуара са малки, красиви и гальовни. Черният цвят е изключение за ягуарите. Две години е отнело, докато животните достигнат до зоологическата градина.
Снимка:
Ладислав Цветков
За първи път зоологическата градина на София има черни ягуари. Животните са двама родни братя само на година и шест месеца. Идват от Parc des Felins във Франция, където са живели със своите родители.
Снимка:
Ладислав Цветков
Те са част от специалната програмата на Европейска асоциация на зоопарковете и аквариумите.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















