След събарянето на незаконните постройки: Мирен протест на ромите в “Захарна Фабрика”

Протесиращите искат настаняване в общински жилища

Два месеца след събарянето на незаконните постройки, ромите заедно с Българския хелзински комитет, Аменсти интернешънал Бъргария и Роми за демокрация, нарисуваха пред сградата на районната администрация къщи в знак на съборените постройки и желанието на хората да бъдат настанени и общински жилища.

Трите неправителствени организации настояват властта за адекватни мерки и са на мнение, че процесът по изселването на гетото е сведен само до събарянето на незаконните постройки без план къде ще бъдат настанени хората.

До моментна няма коментар от кмета на район ”Илинден”.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google

Най-четени