Само ден след вчерашния протест пред областната управа в Благоевград затворените за 14 дни фитнеси в областта отново отварят врати.

До отварянето на фитнес залите се стигна след среща между протестиращите и директора на РЗИ д-р Калоян Калоянов.

С негова заповед се разрешават и тренировките на закрито и открито, които със заповедта от сряда бяха преустановени също за 14 дни.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Работното време на фитнес залите ще е до 21 ч. при 50% заетост. Трябва да се осигури отстояние от метър и половина между хората. Инструкторите трябва да са с маски и всички мерки да се спазват.

В четвъртък сутрин се проведе протест на собственици и трениращи във фитнес залите в Благоевград, както и на собственици на търговски обекти в двата затворени мола в града.

На протеста областният управител бе освиркан, което наложи да преговаря на два пъти с протестиращите. След срещите бе решено да се изчака до вторник, за да се види ръстът на заболелите. Вместо това, само 24 часа по-късно, фитнесите отново са отворени.