Директор на „Националното тол управление“ от днес отново е Олег Асенов, съобщава Агенция "Пътна инфраструктура". Решението е взето със заповед на председателя на АПИ Йордан Вълчев. 

На правителственото заседание в сряда промени в тол управлението поиска лично премиерът Росен Желязков. Според министър-председателя тол управлението не работи достатъчно ефективно и ощетява бюджета. 

Олег Асенов е заемал длъжността директор на „Националното тол управление“ в АПИ и през 2019 година. От юли 2019 г. до май 2021 г. е член на Управителния съвет на АПИ.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Той ще заема временно поста до обявяване на публичен конкурс за избор на ръководител на НТУ. От длъжността е освободен Румен Мутафчиев.

Асенов е професор по Компютърни мрежи и комуникации и доктор на науките по Информатика и Компютърни науки, Великотърновски университет „Св. Св. Кирил и Методий“. Той е и магистър инженер по Автоматизация и изчислителна техника, Технически университет - Габрово

Изпълнявал е длъжността директор на Института за перспективни изследвания във Великотърновски университет „Св. Св. Кирил и Методий“, а в периода от 2007 г. до 2016 г. е заемал постовете експерт, доцент и професор във ВТУ. В началото на своята кариера проф. Асенов заема длъжностите главен и старши асистент и доцент в ТУ – Габрово.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK