Президентът на "Славия" Венцеслав Стефанов, ръководството на клуба, играчите от първия отбор и десетки близки и приятели се събраха, за да изпратят за последно малкия Мишо от ДЮШ на „белите“ и баща му Иван, предаде БГНЕС.
Tе бяха сред загиналите при катастрофа на автомагистрала „Тракия“ в сряда, при която камион връхлетя в насрещното платно, помитайки мантинелите и се блъсна в лека кола. Още един играч от отбора – Боби, също почина при удара. Треньорът на момчетата Иван Терзийски и съпругата му бяха настанени в ямболската болница.
Изпращането на Мишо и баща му Иван се състоя в обреден дом „Мира“ на Централните софийски гробища. Семейството на Боби пожела погребението да се проведе в тесен семеен кръг.
"ДНЕС БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА ЗАМЪЛЧИ.
От името на Сдружение „Ангели на пътя“.
От името на майките, които никога повече няма да чуят „Мамо“.
От името на бащите, чиито ръце са затворили ковчега на собственото си дете.
От името на братята и сестрите, които всяка вечер чакат някой, който никога няма да се върне.
Днес не изпращаме просто хора.
Днес изпращаме един баща и неговото деветгодишно дете.
Заедно.
За последен път.
Баща, който е трябвало да държи детето си за ръка по пътя към училище...
Днес ще го държи само в молитвата си.
Дете, което е трябвало да расте...
Да се смее...
Да мечтае...
Да стане човек...
Днес ще бъде изпратено с цветя.
А друго деветгодишно дете...
Само.
Без да е имало време да изживее живота, който му е бил подарен.
Две деца.
Два ангела.
Още две семейства, които никога повече няма да бъдат същите.
Ние знаем тази болка.
Защото сме хората, които вече сме стояли до малките ковчези.
Хората, които знаят какво е да избираш снимка за некролог вместо снимка за първия учебен ден.
Да купуваш венец вместо подарък.
Да палиш свещ вместо торта.
Има болки, които не могат да бъдат описани.
Има рани, които никога не зарастват.
Да погребеш детето си означава да погребеш част от себе си.
Да останеш жив...
Но никога повече да не живееш истински.
Днес свеждаме глава пред паметта на Мишето който ще бъде изпратен заедно със своя баща.
Днес свеждаме глава и пред Бобо – още едно невинно дете, което никога повече няма да се прибере у дома.
Изказваме най-дълбоките си съболезнования към техните семейства.
Няма думи, които да облекчат тази болка.
И ако днес държите детето си за ръка...
Спрете.
Прегърнете го.
Погледнете го.
Кажете му, че го обичате.
Защото има майки и бащи, които биха дали всичко, което имат, за още една такава прегръдка. . Поклонението пред Мишето и неговия баща Иван ще бъде в неделя, 28.06.2026 между 10:00 и 12:30 часа, в залата на ПА „Мира“, срещу входа на Централните гробища.
Поклонението пред Бобо ще бъде само в тесен семеен кръг. На 40-ия ден ще бъде отслужена молитва в 16:00 часа в храм „Въздвижение на Светия Кръст Господен“ в кв. Лозенец.
Днес нека няма шум.
Нека няма омраза.
Нека няма оправдания.
Само тишина.
Защото когато погребваме деца, не умират само те.
Умира част от България", написаха по-рано от Сдружение „Ангели на пътя“.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















