Делото за отстраняване от длъжност на кмета на Лом ще се гледа днес в Районния съд на крайдунавския град.

То е по искане на прокуратурата и бе пренасрочвано два пъти, веднъж по молба на защитата и веднъж по молба на наблюдаващия прокурор.

Обвинението срещу Цветан Петров бе повдигнато на 12 май. То е за престъпление срещу политическите права на гражданите – купуване на гласове.

В свое разследване bTV разкри аудиозапис с неговия глас, в който дни преди парламентарните избори кметът призовава работници на общинското предприятие „Чистота“ да гласуват за определена партия и в полза на кандидат с определена преференция, като срещу това предлага по 50 евро.

Ден след обвинението на мирен протест жители настояха за незабавната му оставка.

В отговор на молбата за коментар Цветан Петров заяви, че няма да говори по случая, докато досъдебното производство не приключи.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google