Последни новини

Борисов за казуса с полицейския директор в Русе: Какъв му е авторитетът, след като не го познават в града

Борисов за казуса с полицейския директор в Русе: Какъв му е авторитетът, след като не го познават в града

Прокуратурата: Станислав е нанесъл два удара на Кожухаров, той е под надзор на Детска педагогическа стая

Прокуратурата: Станислав е нанесъл два удара на Кожухаров, той е под надзор на Детска педагогическа стая

Росен Желязков: Нека съперничеството да бъде тук на тепиха, а не на улицата (СНИМКИ)

Задържаха оръжие, боеприпаси, взривни материали и ракия в частен имот

Водолази чистят морското дъно в Бургас: „Морето е в сърцата ни“

“Отново на училище” с Радио N-JOY: Любими певци се качват на една сцена, ще има много награди

Марияна Емилова прави сама баница, дълга 1160 метра - точи я пет дни, пече я шести ден

Фестивалът „Квартал“ празнува 10 години: София има своя исторически център

Бившият иконом на принцеса Даяна: Разпадането на брака на Хари и Меган е „неизбежно“

На кой въпрос Иван Маджаров от „Златната лига“ на „Стани богат“ иска всички хора да знаят отговора?

Мъжът, карал със 175 км/ч по „Тракия“ и убил двама души, остава в ареста

Беше установено, че той е причинил инцидента след употреба на алкохол и без свидетелство за правоуправление

Емил Кацаров

Публикувано в  16:56 ч. 31.03.2025 г.

Окръжният съд в Пазарджик остави в ареста мъжа, убил с колата си двама души на магистрала „Тракия“.

Беше установено, че той е причинил инцидента след употреба на алкохол и без свидетелство за правоуправление.

За това престъпление законът предвижда лишаване от свобода от 5 до 15 години.

Според стационарни камери край Вакарел автомобилът на пияния водач - Тодор Нейков, се движел със 175 км/час.

Според прокуратурата той често шофирал без да има право да управлява МПС и вече е санкциониран за превишена скорост.

Пред съда Нейков заяви, че много съжалява, но не иска да остава в ареста.

А спътникът му - собственикът на автомобила, е задържан за 72 часа от прокуратурата. 

Утре предстои да се гледа неговата мярка.

Семейство известни и обичани занаятчии от Костенец са мъжът и жената, загубили живота си при тежкия сблъсък на магистрала „Тракия“.

Само преди две седмици репортаж в YouTube канал представя творчеството им. Мъжът - Иван, е известен ножар, а жената - Веси, работи с кожа.

В събота сутринта микробусът им е ударен от кола, която се движи със скорост над 170 км/ч.

Шофьорът, който причинява катастрофата е Тодор Нейков - без книжка и с алкохол в кръвта. Пред съда заявява, че се признава за виновен. В ареста е и спътникът на Нейков – Румен Георгиев, който е собственик на автомобила. В нощта преди удара мъжете са пили алкохол в столичния квартал Кремиковци преди да тръгнат по магистралата, разказват техни познати.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK 

Най-четени
Най-нови