В събота откриват новия мотосезон у нас. Стотици рокери ще прекосят София под наслов - „Пази мотористите - и тях някой ги чака вкъщи“.

Мартин Райчев е съосновател на „Софийски мотористи“. Откриването на мотосезона за него е най-важният ден в годината.

Снимка: bTV
Мартин Райчев, съосновател на „Софийски мотористи“

„Карам мотор от 6-годишна възраст. Миналата година след пандемична обстановка присъстваха около 12 хиляди души. Очакваме тази година да е доста по-масово“, обясни той.

Снимка: bTV
С гориво в кръвта: Откриват мотосезона в събота

От полицията обобщават, че смъртните случаи на мотористи значително намаляват, но тежките инциденти и ранените се увеличават тревожно.

Снимка: bTV
С гориво в кръвта: Откриват мотосезона в събота

За мотоклуб „Планински братя“ от Северозападна България сезонът за каране е без прекъсване. А друг клуб ще организира благотворителен рок фестивал.

Снимка: bTV
Даниел Капсъзов, президент на клуб Widows sons

„Мотото е - „Да подкрепим донорството“. Така или иначе всички ни наричат донори и ние решихме да прегърнем идеята“, обясни Даниел Капсъзов, президент на клуб Widows sons.

Рокерите от страната ще са ангажирани и в кампании с мероприятия за деца с акцент безопасността им на пътя.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google