Край на кризата с урана във водата в Хасково – тя вече е годна за пиене и готвене, съобщиха от здравното министерство.

Резултатите от последните изследвания показват, че въпреки завишената алфа активност, водата не е опасна за здравето на хората.

През следващите дни се очаква заповедта на здравните власти, която на практика ще отмени забраната, въведена преди близо два месеца заради урана.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google