Сезонът в района на крайбрежната алея на Варна е под въпрос, след като вчера огромни земни маси се свлякоха на четвърта буна в подножието на морската градина. Според експерти, има опасност от още свличания, като пътят от Спирка Почивка до плажа ще бъде затворен за 3 дни.

Има риск от пропадане на Станчовата алея, която е любима място за разходки. На този етап няма риск за близките сгради.

Площта на свлачището е 90 на 60 метра.

„Водата, която излизаше от ската, е намаляла, има надежда, че свличанията ще са по-малки”, каза Купен Пашов от общината в морската ни столица.

По думите му в рамките на ден-два ще има разчистване и след това ще започне проучване за укрепване на ската. Проблем в случая е, че активизиралото се свлачище е върху държавна и частна собственост.

Концесионерът на близкия плаж посочи, че преди време представители на Холдинг Варна са обсъждали със собствениците укрепване, каквото е направено недалеч, но не е имало резултат.

По думите му крайбрежната алея е основна артерия по която се зареждат заведенията и хората достигат до плажа.

Пашов допълни, че на територията на Община Варна има 88 зони със свлачища, като те са на площ от цели 33 квадратни километра.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google