Разрушени къщи, разбити улици и бедстващи хора след потопа в Стара Загора. Така изглежда старозагорския квартал „Лозенец” след обилните дъждове. Седмица след бедствието хората продължават да са извън домовете си, а от общината обещават решение след месеци.
Сред руините на дома си Христо разказва за кошмара от наводнението на 6 юни, когато дошла водата, едва спасили децата. Двете семейства със седем деца, се качили на покрива. Водата отнесла дрехи и документи, изгорели и всички електрически уреди.
В такава ситуация са всички къщи по пътя на водата. Постройките са законни, с платени данъци. Според общината разчистването и бетонирането ще стане най-рано до месец. Хората реагираха остро.
Хората се притесняват, че нов порой може да има фатални последици. Много от къщите остават необитаеми заради влагата.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















