Поисканата смяна на главния секретар на МВР, както и освобождаването на областните управители, провокира и политическо напрежение. Според партиите от парламентарното мнозинство, тези рокади са извън задълженията на служебния кабинет.
Партиите, които подкрепяха кабинета „Желязков“ – ГЕРБ, БСП и „ДПС-Ново начало“, видяха проблем в смяната на всички областни управители.
Според тях рокадата е с изцяло политически лица.
„Бяха сменени 28 областни управители, отговорни за управление на европейски средства по различни проекти. Нямаше да бъде такъв проблем, ако хората, които ги сменят, бяха избрани с избори, нещо, което не е факт. Това е служебно правителство“, каза евродепутатът от ГЕРБ Андрей Новаков.
„Имаме служебно правителство изцяло на политическа партия ПП-ДБ. Видяхме, че вчера ударно смениха областните управители на 28-те области в България. Това, което всички усещаме, че сценарият за „избори с наше МВР“ е в ход“, обяви Калин Стоянов от „ДПС-Ново начало“.
„С фалстарта около вицепремиера, който подаде оставка за 24 часа с ресор „Честни избори“ и с вчерашните назначения на областни управители, които имат политическа окраска тази безпристрастност е нарушена“, смята председателят на БСП, Крум Зарков.
Само „Да, България“ от коалицията ПП-ДБ коментираха смяната на областните управители.
„Смяната на областни управители на ГЕРБ и на ДПС, които бяха свалени с протести и хората очакват честни избори, е най-логичното нещо“, заяви Божидар Божанов.
Според „Да, България“ вторият ешелон е гарант за честността на вота.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK


