„Много хора по време на празник правят равносметка самоанализ. Има и хора, които през това време непрекъснато търсят психологическа помощ. Но парадоксално това не са възрастните хора“, каза психологът д-р Пламен Димитров.

Той обясни, че те имат опит и мъдрост.

„Те са много издръжливи, силата им е в натрупваното през годините. Младите семейства са по-рискова група. Важно е обаче да се потърси помощ и да не се слагат самодиагнози. Лесно се използват думи като депресия, бърнаут, изтощение. Истината е, че човек има огромен капацитет. Ние сме издръжливи. Така сме направени“, каза експертът.

Д-р Димитров заяви, че важен момент в това да избегнем депресивните състояния е да се занимаваме с това, което ни прави щастливи. Той обясни, че от пандемията насам има много голям ръст на хората, които търсят специалисти.

„Важно е да пренесем празника в ежедневието си. Увеличават се случаите на хора, които търсят психологическа помощ. Платото върви прогресивно нагоре още когато започна пандемията и това пък създаде и едни допълнителни изисквания и условия. Огромен брой мои колеги отвориха онлайн платформи, за да могат да са достъпни навсякъде“, каза още Димитров.

Той допълни, че кризата е повсеместна, не само политическа и това също кара хората да търсят психологическа помощ.

Вижте още във видеото.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement