Пореден ден на антиправителствен протест във Варна. Кръстовището пред общината е блокирано вече денонощие. Десетки хора прекараха нощта в палатков лагер на пътя.
Снимка:
btvnovinite.bg
„Твърдо сме решение да останем до оставка на правителството и прокурора Гешев. Срещаме подкрепа на хората. Днес много хора дойдоха, подкрепиха ни – носят ни храна, вода. Срещаме пълно разбиране и сме твърдо решени да останем до края. (…) Имаме добре уреден лагер, нямаме проблеми със снабдяването, имаме добра организация. Хората идват, отиват си. Някои си почиват. Организацията е сериозна, така че не смятам, че ще имаме проблеми“, коментира един от протестиращите.
Протестиращите са категорични, че блокадата ще падне едва след като исканията им бъдат изпълнени.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















