Протест на хората от потопените карловски села. Те са недоволни от действията на държавата и поискаха спешна намеса. Три месеца след наводнението за Михаил бедствието продължава - къщата му в Каравелово е влажна, а идва зима.

„Общината изчисти калта от улиците. Ако изринатият пясък струва милиони, ние с тия пари щяхме да построим половин ново село“, твърди Петков от с. Каравелово.

За Павлина помощта от държавата е само на думи: „Отказах се от фургон, да. Вътре е като някаква дупка. Вие го виждате, ето го какво е. Аз не знам някой би живял във фургон. Те ги сложиха, ама ги ползват за складове тези фургоните, никой не живее в тях!“.

Хората казаха още, че се чувстват изоставени и заедно с жителите на село Богдан и село Слатина затвориха за кратко подбалканския път при разклона за село Московец.

„Всеки дъжд води до ново свличане на пясък, сечта не е приключила в Балкана, живеем в стрес, че ще се случи същото бедствие“, коментира и Ани Иванова от с. Каравелово.

Да се изгради мост, защото единственият, който функционира в момента, е в трагично състояние, призовават още хората. Община Карлово публикува плана за справяне с бедствието, за част от дейностите вече има финансиране, а за други – все още се чакат допълнителни пари.

„В рамките на месец декември ще бъде поставен временен мост на река Татлъ дере в село Каравелово, ще бъде избран изпълнител за детската градина и ще бъде оправено уличното осветление“, каза Емил Караиванов, кмет на Карлово.

От областната управа в Пловдив заявиха, че планът за възстановяване на общината, който ще отнеме поне година, е съгласуван с тях.