Намерението на България да предоставя на Украйна военна помощ и експертиза през следващите 10 години предизвика спорове в парламента. В кулоарите подкрепа за такова решение даде единствено ДПС-Ново начало.

Почти всички партии не са съгласни това решение да се взима точно сега. Те искат то да се вземе от редовен кабинет. Затова призоваха служебният президент Димитър Главчев да не иска мандат от парламента, за да подпише споразумението.

„С оглед предвидената дългосрочна рамка (10-годишен срок на действие) призовавам Народното събрание да даде нарочен мандат на служебното правителство за подписване на Споразумението за сътрудничество в областта на сигурността между Република България и Украйна“, каза междувременно в Брюксел служебният премиер Димитър Главчев.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Главчев обясни, че това е споразумение за сигурност, каквото не са подписали 6 държави от всички държави членки на ЕС, сред които България, Австрия, Словакия, Унгария, Малта и Кипър. По думите му Споразумението има по-скоро характер на политическа декларация и винаги би могло да се оттегли от редовно правителство.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK