Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняеми двамата полицаи заради смъртта на 47-годишен мъж.

На 26 февруари 2025 г. е бил подаден сигнал на тел. 112 за извършена кражба в Казанлък.

При работа по подадения сигнал полицейски служители на РУ-Казанлък установяват и задържат 47-годишен мъж от Казанлък като евентуален извършител на престъплението.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

По-късно същият е починал в Центъра за Спешна медицинска помощ в града, където е бил отведен за медицински преглед.

По делото активно се извършват процесуално-следствени действия - разпитани са свидетели, назначени са експертизи относно причините за смъртта.

Снимка: bTV

Наблюдаващият прокурор е дал указания за незабавно извършване на допълнителни действия по разследването, които продължават и към настоящия момент.

Днес Окръжна прокуратура-Стара Загора призова двамата полицейски служители за привличането им като обвиняеми лица. Обвиняемите Б.Т. и Д.И. са задържани за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. На 13 март 2025 г. Окръжна прокуратура-Стара Загора ще внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо тях.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK