Последни новини

От февруари – плащаме само в евро, но етикетите ще бъдат и в лева до 8 август

От февруари – плащаме само в евро, но етикетите ще бъдат и в лева до 8 август

Колеги на загиналия медик: "Очаквам как ще отвори едно пакетче солети, да прихапне между две операции"

Колеги на загиналия медик: "Очаквам как ще отвори едно пакетче солети, да прихапне между две операции"

Такса смет скара столичните общински съветници, решението се отлага

на живо

Държавният глава се среща с Велислава Делчева и Мария Филипова

Нажежени страсти в парламента: Промяна в изборните правила - в държавите извън ЕС да има до 20 секции за гласуване

Кая Калас: Украйна е изправена пред хуманитарна катастрофа

16 души са задържани в София, Брезник и Търговище при спецоперация на ГДБОП срещу нелегалната миграция

Връзки с Буш и платили 1,8 млрд. долара на Тръмп за имоти: Кои са Carlyle, които искат активите на „Лукойл“?

"Обича да кара мотоциклети - винаги без забрадка": Инфлуенсърка в Иран е простреляна и убита (ВИДЕО)

Тръмп към Техеран: Огромна американска армада се движи бързо към страната с голяма сила, ентусиазъм и цел

Президентът Румен Радев удостои петима военни с висши офицерски звания

„Вашите назначения идват в момент на рязко влошаване на средата за сигурност на все по-широкото използване на правото на силата в международните отношения“, каза държавният глава

Алекс Донев

Публикувано в  12:45 ч. 26.03.2025 г.

С висши офицерски звания удостои петима военнослужещи президентът Румен Радев.

Върховният главнокомандващ назначи генерал Николай Русев за командир на Военно въздушните сили и го произведе в чин генерал-майор.

Повишен в същото звание беше и бригаден генерал Митко Григоров, който става заместник-командир на Корпуса за бързо разгръщане на НАТО в Солун.

Полковник Николай Кебапчиев е произведен в бригаден генерал и назначен за командир на Командване за логистична поддръжка.

Същото звание получи и новият началник на Военния университет „Васил Левски“ - Станчо Кайков.

Държавният глава назначи капитан I ранг Радко Пенев за командир на флотилия бойни и спомагателни кораби и го удостои със звание флотилен адмирал.

„Вашите назначения идват в момент на рязко влошаване на средата за сигурност на все по-широкото използване на правото на силата в международните отношения. В хода на разгарящите се около нас конфликти интензивно навлизат нови технологии и нови способи за водене на военни действия. Възникват нови родове войски. Военното дело става все по-сложно. Тази сложна, предизвикателна среда налага нови и по-високи изисквания към въоръжените ни сили“, каза държавният глава.  

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK