„С Кирил Петков обсъдихме следващите стъпки в преговорите за съставяне на правителство“. Това обяви лидерът на БСП в оставка Корнелия Нинова, която е провела втора среща със съпредседателя на „Продължаваме промяната“.

Тя уточнява, че на 23 ноември започват срещите на експертните групи на партиите, които ще влязат в коалиция за изработване на програма. Преговори се водят още с „Има такъв народ“ и „Демократична България“.

В тях ще участват по трима души от всяка страна. Групите са 18 на брой: Енергетика, Икономика, Транспорт, Правосъдие, Здравеопазване, Образование, Електронно правителство, Земеделие, Вътрешна сигурност, Екология, Регионално развитие, Култура, Труд и Социални грижи, Туризъм, Национална сигурност, Спорт, Финанси, Международни отношения. 

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

„Вярвам, че ще положим усилия да има редовно правителство и работещ парламент“, написа във „Фейсбук“ Нинова.