Преди да започнат въздушните удари в Сирия, напрежението между Съединените щати и Русия растеше в социалните мрежи. 

През март 400 хиляди души в цял свят са потърсили в „Гугъл” информация за конфликта в Сирия. У нас само 4400 потребители. Над 60 500 пък са попитали какво крие зад отношенията между Тръмп и Путин, едва 180 българи са задали този въпрос.

Това доказва, че въпреки напредъка на технологиите, разчитаме предимно на информация от медиите.

„Ние живеем в два свята, единият реален, другият - дигитален и абсолютно естествено е всички неща, които ги има в реалния  като манипулация и игра със страховете на хората го има в дигиталния”, коментира Мартин Попов, управител на дигитална агенция.

В наши дни се говори за дигитална дипломация, а всеки клик в профила на един политик работи за неговия рейтинг.

"Трафикът е най-важен, а трафикът в тези платформи се генерира от интересни и любопитни идеи", посочи доц. д-р Росен Стоянов, експерт по публични комуникации.

Американците и медиите отвъд Океана отдавна са свикнали да се събуждат със съобщенията на президента Тръмп в „Туитър”. Докато в Русия в социалните мрежи се изявява говорителя на външното министерство.

"За първи път се случва американски президент да общува с нас като граждани и с медиите през „Туитър”, ние трябваше да се адаптираме”, е позицията на Моника Евстатиева, журналист в Националното публично радио.

И в социалните мрежи трябва да решим на какво да се доверим.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement