В 20:00 ч. тази вечер започва коалиционен съвет на управляващите по темата за военната помощ за Украйна. От БСП се заканиха да напуснат коалицията, ако изпратим военна помощ. От партията се събраха на заседание,

Часове преди БСП да вземе официално и финално решение за или против военна помощ за Украйна, ръководството на червените са събра на заседание на „Позитано“ 20. Мнението на влизащите беше категорично против.

Според депутата Александър Симов БСП „трябва да държи своята позиция непроменена“.  Министърът на туризма отново потвърди, че левицата е против износа на оръжие за Киев.

Снимка: btvnovinite.bg

БСП поддържа и тезата на Корнелия Нинова за излизане от властта, ако коалицията одобри военна помощ. По думите на Румен Гечев това показва, че „на първо място са интересите на България, а след това партийните“.

Снимка: btvnovinite.bg

Чуха се и различни гласове.

„Личното си мнение споделям, че ремонт на техника не е проблем. Това не е пряк износ на оръжие и боеприпаси“, каза социалният министър Георги Гьоков.

Снимка: btvnovinite.bg

Окончателното решение на червените ще стане ясно утре в пленарната зала. 

  • Одеса е атакувана с дронове, обявена е тревога
  • Владимир Путин заяви, че е готов за преки мирни преговори с Украйна
  • Гаф или провокация: Fox News прати Киев в Русия
  • Русия обвини Украйна в повече от хиляда нарушения на великденското примирие
  • Зеленски: Руската армия е една от най-големите заплахи за християнските църкви и за вярващите
  • Зеленски предложи спиране на огъня за 30 дни, вместо за 30 часа, както обяви Русия
  • Путин обяви великденско примирие
  • Украйна и Русия ще разменят затворници преди Великден
  • Ракетна атака от акваторията на Черно море: Въздушна тревога е обявена в Одеса
  • Украйна получи телата на 909 украински войници, загинали във войната с Русия