Пожар изпепели покрива на едно от емблематичните училища в центъра на Пловдив.
Десетки огнеборци и осем противопожарни автомобила гасиха в продължение на часове сградата на основно училище "Душо Хаджидеков".

Пламъците се разпространяват за секунди при нелеп инцидент по време на ремонт на част от покрива. Искра при работа с инструмент  подпалила хартия.

"Трябвало е да се направи малък ремонт на покрива над архива, над канцеларията на училището.. Колегите ми, докато са видели малко пламъче и за минути беше се запалил целия покрив", заяви директорът на учебното заведение Грозданка Николова.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

На място се отзовават десетки пожарникари, но въпреки усилията им, покривът е напълно изпепелен. Така наскоро ремонтираното училище няма да отвори на 15 септември.

"Учениците ще бъдат преместени за първия учебен ден в други училища", обясни кметът на Пловдив Здравко Димитров.

"Ние имаме и друга сграда, ще настаним част от децата там", заяви Николова.

Засега не е ясен размерът на щетите, но със сигурност първия срок сградата ще е неизползваема