Тази вечер се проведе пореден протест срещу новата организация на движение в центъра на София.
И днес граждани блокираха улици с искане за незабавно възстановяване на старата маркировка.
Протестът продължи повече от час, през който недоволните блокираха движението по булевардите „Васил Левски“ и „Патриарх Евтимий“. Допускаха се само линейки, тролеи и трамваи.
Общинските съветници на София ще заседават по темата извънредно и в четвъртък.
В петък – 17 май, Административният съд спря всички действия на Столичната община по булевардите „Патриарх Евтимий“ и „Витоша“ след жалба от неправителствена организация.
Снимка:
Ладислав Цветков
Кметът на София Васил Терзиев обяви, че ще обжалва решението. Преди това той призна, че има проблем, но го определи като комуникационен.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















