По взаимно съгласие ПП „България без цензура” освобождава Росен Петров от всички заемани от него постове в партията, съобщиха от пресцентъра на политическата сила.

В декларация, подадена до лидера на ББЦ Николай Бареков, Росен Петров декларира, че остава лоялен към парламентарната група на Български демократичен център.

"Напускам партията, защото тя не се е променила след влизането си в парламента и вътрешните скандали в нея продължават, каза Петров пред електронното издание на в.24 часа. Той мислел да си тръгне още преди парламентарните избори, на които беше избран за депутат.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Николай Бареков на свой ред е цитиран да представя друга версия за случилото се: "Отдавна имахме уговорка той да се оттегли от партийната работа и постове и да остане само депутат, защото иначе му идва в повече. Той е интелектуален човек и не може да работи на бързи обороти".

Това е вторият депутат от коалицията, който напуска партийните структури. Първа беше Анна Баракова, 13-та в листата на 13-тата партия, която не се отказа от спечеленото чрез преференция депутатско място. В момента тя подкрепя ГЕРБ.

На 28 ноември т.г. се появиха още двама независими - изключените от ДПС Муса Палев и Гюнай Хюсмен, които също са избрани с преференция.

Завършилият Академията на МВР Росен Петров беше водещ на предаване в ефира на bTV, но в началото на тази година неочаквано реши да започне политическата си кариера – и то по време на гостуване на Николай Бареков в студиото му.

„bTV тълкува случилото се, като възползване от положението на водещ и използване на национален ефир за лични цели. Това е безпрецедентно нарушение на журналистическите стандарти, които следва телевизията”, се посочваше в официалната позиция на bTV Media Group по случая.

Междувременно, Росен Петров стана зам.-председател на ББЦ, а Николай Бареков го включи в своето „Правителство в сянка”, като му даде вътрешните работи.

Там като икономически и социален министър фигурираше Ангел Славчев, който по-късно напусна всички заемани постове и обвини лидера на ББЦ, че е зависим от Делян Пеевски.

През последните месеци от ББЦ се дистанцираха още ВМРО и "Евромайки" на Калина Крумова.