ГЕРБ ще предложат създаването на временна парламентарна комисия за разглеждане на проекта за нова Конституция.
По думите на Десислава Атанасова от управляващата партия в нея ще участват всички парламентарни групи, като всяка една ще има трима представители на паритетен принцип. В нея ще бъдат включени още независими депутати и представители на партии, извън Народното събрание.
„Предлагаме комисията да работи в рамките на два месеца, да разгледа и обсъди не само постъпилия проект, който е внесен от ГЕРБ, ОП и „Воля“, но и всички предложения, които постъпят. Да организират кръгли маси и дискусии с академичната общност“, каза Атанасова.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Тя допълни, че проектът ще бъде изпратен до Венецианската комисия за становище. Атанасова заяви, че ще предложат тази точка да бъде включена в утрешния дневен ред на парламента. Ръководството и членовете на комисията най-вероятно ще станат ясни утре.