Първите ракети на България, Цветана Пиронкова и Григор Димитров, отпаднаха от Олимпиадата в Лондон. Двойният неуспех дойде след поредица от непредизвикани грешки в двубоите им.

Пиронкова загуби от италианката Флавия Пенета с 0:2 сета (5:7, 1:6) и си тръгва за вкъщи след втория кръг. В първата част българката демонстрира добра игра и се опъна сериозно на италианската си съперничка. Стигна се до тайбрек, в който Пенета показа по-здрави нерви и спечели. Втората част бе изцяло за италианката. Тя буквално размаза Цвети, като й позволи да вземе само един гейм.

Така, както и в Пекин през 2008 година, Пиронкова си тръгва от Игрите след втория кръг. Преди четири години тя бе елиминирана от Доминика Цибулкова. Сега успя да я отстрани на старта, но след това не можа да се справи с Пенета. Нашето момиче допусна 27 непредизвикани грешки срещу само 13 на съперничката си.

18-ата в света Флавия ще се изправи на осминафиналите срещу чехкинята Петра Квитова, която отстрани украинката Катерина Бондаренко.

Григор Димитров също приключи участието си на Олимпийските игри в Лондон, след като загуби от Жил Симон с 3:6, 3:6 в мач от втория кръг на тенис турнира.

Хасковлията успя да спаси три мачбола в края на втория сет срещу поставения под номер 12 в основната схема французин, но в крайна сметка капитулира пред съперника си.

След размяна на ранни пробиви при резултат 3:3 Симон взе шест поредни гейма и това се оказа решаващо. До края французинът сервираше много стабилно. При 5:3 във втория сет той поведе с 40:0, но пропусна три поредни мачбола.

При четвъртата възможност българинът прати топката в мрежата и това донесе победата на Симон.

Симон пласира 14 печеливши удара в срещата срещу 12 на Димитров. Хасковлията обаче допусна 24 непредизвикани грешки, с 10 повече от съперника си. Димитров напусна турнира на сингъл, но стана първият български тенисист, който печели мач на Олимпиада.

Повече за представянето на нашите олимпийци можете да научите на bTV Спорт и на специалната секция, посветена на Олимпийските игри.