Община Петрич поиска да стопанисва движимото и недвижимото имущество на пророчицата Ванга в местността "Рупите".
Общинскитесъветници в южния град единодушно са гласували за това.
В къщата е живяла Ванга през последните години от живота си. Вече над 16 години сградата стои под ключ, защото е собственост на държавата. Посетителите на комплекса в Рупите негодуват, че нямат възможност да влязат и да разгледат къщата.
"Засега няма нищо сигурно. Ние само изразихме волята на общината да е стопанин на въпросното имущество. Очакваме, че държавата и по-точно финансовото министерство да прехвърлят собствеността на общината", обясни общинският съветник от Димитър Танев.
От години фондация "Ванга" също настоява сградата да се отвори.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















