Дърво на ул. "Доспат" край парка до НДК, където тече ремонт на паважа на тротоарите, се наклони в опасна близост до кабели. Случаят предизвика бурни реакции сред минувачи и граждани.

На място пристигна екип, който отряза опасното дърво.

Там дойде и главният специалист по екология към район "Триадица" Стоянка Гигова, според която дървото е било болно и именно това, а не човешка грешка, е предизвикало инцидента.

Гигова добави още, че Столичната община ще провери какво е състоянието на останалите дървета на ул. "Доспат" от страната на НДК. Ако има нужда, те ще бъдат отстранени. Здравите дървета ще бъдат окастрени, за да не тежи прекалено короната им.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google