Неизвестни извършители отново поляха паметника на Съветската армия в София с червена боя, предаде репортер на bTV.

Вандалският акт се е случил днес следобед. Според очевидци извършителите са двама мъже.

Към момента на място все още не е изпратен почистващ екип.

Снимка: Редакторски екип
Паметникът на Съветската армия отново е залят с червена боя

Паметникът на Съветската армия има лош късмет. Монументът многократно е заливан с червена боя, а фигурите по него също за били изрисувани. От години съществува полемика в столицата дали паметникът трябва да бъде демонтиран.

 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google