Докато няколко хиляди души вече от седмица пълнят площадите в цялата страна, в пъти повече изразяват протеста си в интернет.

Често те са анонимни. Не хвърлят камъни, а словесни нападки. Обиждат, критикуват, възмущават се, спорят, побеждават. Виртуалните протестиращи са в пъти повече от тези по площадите. Веселин Ханджиев е бил на няколко от протестите до момента, но вече изразява гражданската си позиция пред компютъра.

"Най-силно се показват истинските страни на протестите в сайтовете, защото там се събират най-много фенове на определена политическа група или идея и най-бързо се сформира движение или група, която да излезе на улицата", обяснява Веселин Ханджиев.

Профилът на виртуалния протестиращ не е по-различен от този на улицата - мненията са крайно различни, доводите и идеите също. Според блогъра Константин Павлов-Комитата виртуалните протести могат да родят реални постижения.

"Да речем имаме 1000 лайка на някаква кауза, от тия 1000 човека 997 ще забравят, но 3-ма ще са готови да излязат на улицата, да се обадят на познати, да носят документи", обясни Комитата.

А сред разпалените подръжници и противници на различните каузи в момента се открояват най-духовитите. Самуил Петканов е автор блога "Не-новините" и бутафорната партия "Шльонск", която има оригинални решения за изход от политическата криза.

"Купуване на 2 панди - много по-практични са от политиците, т.е. 2 панди, които да спят непрестанно са доста по-полезни от 240 депутати. Мисля, че с парите, които ще спестим ще си позволим изграждането на ленти за бавни пешеходци, които да не пречат на бързите пешеходци", обясни Самуил Петканов.

Грубите сметки показват, че има повече от 50 различни каузи за продължаване на протестите или поддържане на кабинета Борисов, в които участват няколко стотин хиляди души.