Стотици хора излязоха на протест срещу „безобразието в държавата”. В София протестиращите, организирани в социалните мрежи, се събраха пред НДК и преминаха в шествие до Народното събрание. Един от лозунгите беше: "Съд за политиците, разпродали България."
Проявата бе обявена като общонационален протест срещу безочливото поведение на българските политици към своя народ през последните 23 години.
Сред исканията на протестиращите са адекватна образователна система, граждански контрол върху съдебната, изпълнителната и законодателната власт; премахване на монополите в икономиката и създаване на малък и среден бизнес, както и забрана на добива на шистов газа и споразумението АСТА.
В Пловдив протестно шествие тръгна от площад “Съединение”
и премина по главната улица на града с викове “Бойко, бандит - стига геноцид”. Включиха се около 150 души. Участниците в протеста минаха покрай банкови офиси и магазини на мобилни оператори с лозунги с надписи: “Когато държавата е на колене, народът ще я изправи” , “Един друг свят е възможен” и “Хора от Европа, вдигнете се”.
Над 100 души се включиха в протеста във Варна
Там инициативата бе озаглавена „Варна - Избухваме - Да направим България различна". Организаторите се разграничиха от всяка политическа партия. Част от присъстващите бяха дошли, за да се обявят отново против добива на шистов и газ и промените в Закона за горите.
Протестиращите бяха представени предимно от млади хора, които носеха лозунги „Не на безумието в България” и „За по-добра България” и развяваха българския трибагреник.
Протестът премина през центъра на Варна, а крайният пункт бе площад „Независимост".
Протест срещу „безчинствата в България” се проведе и в Бургас
Десетки души с викове и плакати тръгнаха от Бургаски свободен университет по главната улица "Александровска” и спряха пред Часовника до общината, където на импровизирана сцена започнаха да изказват исканията си. През цялото време имаше полицейско присъствие.
Младежите се спираха на няколко пъти, за да призоват гражданите да се присъединят към тях чрез мегафон, но без особено голям успех.
Андрей Андреев, който се представи от групата на Анонимните в България, каза, че всички протестиращи са анонимни, „защото за политиците и управниците гледали на тях като гласоподаватели и като хора, от които само могат да вземат данъците си без нищо да им дават.
Пред агенция "Фокус" допълни, че това е първата вълна от протести. Демонстрациите ще продължат и може би следващата ще бъде на 31 март, а на 1 май - Денят на труда, ще се проведе най-големият протест.
В социалната мрежа Фейсбук потвърдилите участие в днешния протест са били около 1200 души, но дойдоха едва около 40 души.