Кабинетът прие наредба, с която се забраняват даренията и доплащане в болниците. Лечебните заведения няма да имат право да искат допълнително пари от родители с деца до 7-годишна възраст, за да останат при тях в болницата.
Безплатно ще имат право да остават в лечебното заведение и придружители на хора с увреждания, които не могат да се обслужват самостоятелно.
Няма да се допуска доплащането за дейности, които Здравната каса покрива.
За първи път се поставя и краен срок за планов прием на пациенти. Той ще е два месеца. Листите с чакащи пациенти ще бъдат публикувани с дати в сайта на Здравната каса.
Стая срещу заплащане ще се предлага само ако има свободни болнични стаи и ако няма еднакви битови условия.
По желание пациентите могат да заплатят за допълнителен помощен персонал, за меню за хранене по избор, за избор на лекар или екип от медицински специалисти.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















