Над 500 бездомни кучета от София са намерили стопани от началото на годината. Осиновяването е още една възможност за овладяване на популацията от улични четириноги.

От днес в столицата стартира и кампания, която насърчава осиновителите.

Осиновяването на куче от приют е безплатно, а новите стопани получават ваксинирано и кастрирано животно.

"Когато се осиновяват кучета от приютите, там се освобождават нови места и можем да прибираме още кучета от улицата", заяви кметът на София Йорданка Фандъкова.

През есента София ще има нов приют за 1000 бездомни кучета.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google