В дома за възрастни хора в смолянското село Фатово граждански брак сключиха 87-годишната Гина Карагьозова и 77-годишният Костадин Паев. Импровизираната сватба се е състояла вчера в тесен кръг. Присъствали служители и близки на булката, разказаха за БТА младоженците. 

„Те казаха - съгласна ли си да се омъжиш за Костадин. Аз казах - "да". Питаха и него дали е съгласен да се ожени за мен. И той каза "да" и всички се развикаха „горчиво“, „горчиво“, разказа Гина Карагьозова.

До вчера Костадин е бил "стар ерген", а Гина останала вдовица преди повече от 40 години. Двамата се познават от 1995 г. и оттогава са заедно.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Тя е от Пловдив и дълги години е работила в завода за обувки „Петър Ченгелов“. Има две дъщери, като на сватбата успяла да дойде само едната със семейството си. Костадин е от смолянското село Широка лъка и е работил над 35 години в строителството.  

"На тази възраст няма изневяра, имаме си вяра", казва Гина.

Двойката разказа, че за кумове избрали Ирина Мандалиева и Тодор Найденов, които сключиха брак в дома през месец февруари тази година. На тях кумове пък им станали директорката на дома Снежана Аврамова и шофьорът Илиян Узунов.

Възрастните хора казват, че в дома, който е общински, се чувстват прекрасно. Обслужването е на ниво, чистота има навсякъде, а отношението на персонала е като към близки.

Старшата медицинска сестра Венета Кайджиева разказа, че възрастните хора често си говорят, че не се намират в Дом за възрастни хора, а в Дом за „щастливи старци“.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK