Последни новини

„Тежко въоръжена секта със съмнения за педофилия“: Трагедията „Петрохан“ през погледа на Атанас Атанасов от БСП

„Тежко въоръжена секта със съмнения за педофилия“: Трагедията „Петрохан“ през погледа на Атанас Атанасов от БСП

Владимир Иванов: Потребителската кошница е с 6 евро по-скъпа от началото на годината

Владимир Иванов: Потребителската кошница е с 6 евро по-скъпа от началото на годината

Будизмът и трагедията край Петрохан: Ученик на Далай Лама говори за насилието и вярата

„Употребата от непълнолетни у нас нараства бързо“: Да бъдат ли забранени никотиновите паучове?

Икономическият парадокс на България: Районът около Пловдив – №1 по растеж в ЕС, Югоизтокът – на дъното

Зад речите в Мюнхен: Страхове за войни, Китай и бъдещето на Европа

Зов за помощ: 21-годишният Даниел е в тежко състояние след побой

„Отвъд екраните“: Родителският контрол е решаващ, а пълната забрана на телефоните не е решение

На лекар в храма: Безплатни прегледи за неосигурените започнаха в бургаския „Меден рудник“

Зов за помощ: Храм във Велико Търново със 180-годишна история се нуждае от ремонт

На фона на стачката: Метрото няма да спира да работи

В днешния ден два милиона столичани останаха без наземен градски транспорт

Снимка: bTV

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  16:11 ч. 14.05.2025 г.

Столичното метро обяви, че няма да прекъсва движението си нито днес, нито в следващите дни. За това съобщиха от „Метрополитен" ЕАД .

В днешния ден два милиона столичани останаха без наземен градски транспорт. Стачката на автобуси, трамваи и тролеи в София принуди хората да се насочат към алтернативни начини на придвижване.

А властта - да търси решение - може ли да увеличи заплатите на шофьорите от градския транспорт?

По-рано днес финансовият министър Теменужка Петкова коментира стачката на служителите на градския транспорт като обясни, че средства за повишение на заплатите им могат да бъдат осигурени от общината.

В отговор заместник-кметът по финанси на столицата Иван Василев определи информацията на финансовото министерство като невярна. И обясни:

„Заплатите в транспортните дружества са от компетенцията на техните ръководства и Столичния общински съвет като принципал на дружествата – не на кмета на Столична община. В бюджета на Столична община субсидиите и компенсациите към ЦГМ са разчетени коректно – 143 млн. лв. по европейски регламент и 47,6 млн. лв. за преференциални карти. Относно публично тиражираните данни за т. нар „преходен остатък“ от министъра на финансите изразявам учудване, че министъра не прави разлика между преходен остатък и наличност по сметки на Столична община. Това буди сериозни притеснения в чии ръце са поверени държавните финанси“.

Общо 271 622 пътници са ползвали метрото днес до 15 ч. Това показват данните на столичното дружество „Метрополитен“ ЕАД. В сравнение с вчерашния ден те са с 8908 души повече.

В час пик днес 8:00 – 9:00 ч. пътниците в метрото са били 50760 души, а вчера с 1376  повече, което вероятно се дължи на това, че денят е бил учебен.

В интервала 13:00- 14:00 ч. са били 29471 души, което е с 2247 души повече в сравнение с вчерашния ден.

Експлоатационната обстановка в столичния метрополитен е спокойна. Това съобщиха от дружество „Метрополитен“ ЕАД.

Днес „Метрополитен“  осигури  допълнителни четири влака, които се движат по линии 1,2 и 4, както и два допълнителни по линия 3. Намалени са и интервалите на движение на влаковете по всички линии на метрото.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

Най-четени
Най-нови