Жребият с номерата на партиите за парламентарния вот ще се тегли на 1 март, съобщиха от Централната избирателна комисия (ЦИК).

Регистрацията на партиите и коалициите за предсрочните парламентарни избори на 2 април приключи вчера вечерта. До крайния срок документи подадоха общо, но на три от тях е отказана регистрация заради пропуски в документите.

Така на вота ще се явят 23 политически формации – 16 партии и 7 коалиции. По-малко са от предходните избори на 2 октомври 2022 г., когато бяха 29, каза пред bTV председателят на ЦИК Камелия Нейкова

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

До 25 февруари те могат да променят състава или наименованието, с което са регистрирани, а до 28 февруари в Районните избирателни комисии се регистрират кандидатските листи.

Крайният срок за подаване на заявления за гласуване зад граница е 7 март. 

До края на седмицата ще заработи и възможността за подаване на заявления онлайн от наши сънародници зад граница. Тези заявления са важни за разкриването на секции в чужбина.