В събота, 2 май, екип от геолози и проектанти ще извърши оглед на засегнатия от активиралото се свлачище участък от път Смолян – Пампорово в района на Райковски ливади.
Целта е да се установи дали могат да се предприемат мерки за временно укрепване и изграждане на временен път, по който да се възстанови движението, до изготвяне на проект за трайно възстановяване на отсечката.
Засега участъкът от третокласния път остава затворен. До осигуряване на безопасността трафикът ще преминава по обходните маршрути по път III-864 Пампорово - Стойките - Смолян и през прохода "Рожен".
Веднага след установяване на нарушения по пътната настилка от Агенция „Пътна инфраструктура“ бяха предприети действия за ограничаване на трафика. Участъкът е обезопасен и сигнализиран.
Около 5000 кв. м земна маса са се свлекли в резултат на активиралото се свлачище, а засегнатият участък от пътя е с дължина близо 70 метра.
Необходимо е водачите на моторни превозни средства да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, като следват поставената пътна сигнализация и указанията на екипите на пътна полиция.



